Prečo WordPress
Čo je WordPress?

 

Je to systém na tvorbu a správu webstránok a blogov. Takýchto systémov (CMS) je mnoho. Niektoré sú používané viac, iné menej. WordPress je momentálne celosvetovo najpoužívanejší. Nie je to však jediný dôvod, kvôli ktorému som sa rozhodol pre tento redakčný systém.

 

 

Prečo WordPress?

 

 1. Je zadarmo. Nemusíte zaplatiť ani cent a máte k dispozícií množstvo základných vzhľadov stránky (tzv. témy) a ešte viac doplnkov a vylepšení (tzv. moduly). Pekných tém a užitočných modulov sú pritom skutočne stovky. Drvivá väčšina zadarmo.
 2.  

 3. Je v slovenčine. Alebo v češtine. Alebo v inom jazyku v akom ho chcete mať. Nemusíte sa teda moriť s angličtinou ak s ňou práve nie ste zadobre. Jednoducho si všetko prečítate v jazyku, ktorému rozumiete.
 4.  

 5. Je rozšírený. Milióny stránok stoja práve na tomto redakčnom systéme. Oceníte to, keď budete niekedy potrebovať pomoc s Vašou stránkou. Keďže je najpoužívanejší, ľahko nájdete fórum, kde túto pomoc môžete vyhľadať.
 6.  

 7. Je jednoduchý na používanie. Stačí krátke zaškolenie (niekomu netreba ani to) a hravo zvládnete spravovanie Vašej webstránky. Budete pridávať články, stránky, obrázky, vytvárať kategórie a značky, spravovať komentáre a kontá iných používateľov a mnoho ďalšieho.
 8.  

 9. Neustále sa vyvíja. Radí sa medzi tzv. open-source softvéry. To znamená, že ktokoľvek (aj vy) ho môže upraviť a vylepšiť. Neustále tak vznikajú jeho nové aktualizácie, ktoré sú užívateľsky prehľadnejšie, bezpečnejšie, rýchlejšie a pod.
 10.  

   

   

 11. WordPress je nástroj, ktorý uspokojí potreby aj náročných používateľov.

wordpress